The English Academy Öğretmenleri The English Academy Eğitim Yöntemimiz The English Academy Sanal Tur

Öğretmenlerimizin Yorumları


   The English Academy’de çalışmaktan gerçekten çok keyif aldım. Ev bulma, çalışma ve yerleşim izinleri konusundaki yardımları sayesinde, yeni bir ülkede yaşamaya başlamak benim için daha da kolay oldu.  CELTA sertifikamı aldıktan sonra, kendimi geliştirmeye devam edebilmek için danışmanlara ihtiyacım olduğunu biliyordum, bunun üzerine The English Academy’de çalışmaya karar verdim. Gramer konusunda ve sınıfta ders vermek konusunda bildiğim her şeyi The English Academy’deki öğretmenlerden öğrendim. Arkadaşlarımdan birçoğu da benim gibi İngilizce öğretiyor, ama onların çalıştıkları okullarla ilgili haberleri duyduktan sonra, The English Academy gibi profesyonel bir okulda çalıştığıma çok minnettar oldum. Burada geçirdiğim zaman, kendi profesyonel standartlarımı oluşturmamı sağladı. Şimdiki işimi oldukça kolay buldum, sanırım bunun nedeni de The English Academy’nin bana böyle yüksek standartta eğitim vermeyi öğretmesiydi. İş verenler, hazırlık seviyemdeki farkı anlayıp, onlarla çalışmamı istiyorlar.

 Jamie Miller
2010

 ****

   The English Academy İzmir’deki  en mükemmel  İngilizce Dil okuludur. Yeni mezun olmuş bir ESL öğretmeni olarak, diğer İngilizce öğretmenlerinden birçok şey öğrenip, kendimi geliştirebildim, ayrıca yönetim ve öğretim ortamı oldukça destekleyiciydi. 

  Öğretim direktörü tarafından verilen düzenli destek, gözlemler ve yapıcı geri bildirimler oldukça yararlıydı. Öğrencilere uygulanan yaratıcı öğretim şeklini çok sevdim. Öğrenciler kibar, saygılı ve öğrenmekten memnun olan çocuklar ve yetişkinlerden oluşmaktaydı.

   Türk idari personeli, öğretmenleri desteklemek için çok fazla zahmete katlandı ve bu oldukça dostçaydı. Kontratta yazılı olan tüm bonus ve maaşlar zamanında verildi, bunun yanı sıra çalışma ortamı oldukça adil ve iyi düzenlenmişti. Tekrar burada çalışmaktan mutluluk duyarım ve bu okulu, öğretmekten zevk alan tüm öğretmenlere tavsiye ederim.

Clair Miles
2008

 ****

    The English Academy’de iki yıl boyunca çalışmak oldukça keyifliydi. Burada kendinizi takımın bir parçası olarak hissedersiniz ve her zaman sizi destekleyecek, doğru alana yönlendirecek yada çeşitli öğretim fikirlerine yöneltecek kişiler vardır.

   Baş öğretmen olan Mark, çok destekleyici ve cesaretlendirici ayrıca bilgi alınabilecek iyi bir danışmandır. The English Academy’de derslere yön verecek farklı yollar ve deneyebileceğiniz yeni metotlar hakkında düşünmenizi sağlayacak Profesyonel Gelişim toplantıları da yapılmaktadır.

   The English Academy’ye gelmeden önce edindiğim İngilizce’yi yabancı dil olarak öğretme tecrübeleri bana TOEFL ve TOEIC gibi  ileri düzeydeki sınav sınıflarında öğretim yapma cesaretini verdi. Bu kursların gelişimine katkıda bulunmak daha çok yetenek ve tecrübe kazanmamı sağladı.

   Bu kurumda öğretmenlik yapmak da oldukça değerliydi. Bütün tek dilli sınıflarda zorluklar vardır, fakat öğrencilerimin dostça ve cana yakın kişilikleri, öğretimi daha eğlenceli bir tecrübe haline getirdi.

   The English Academy’i gelecekteki  tüm öğretmenlere tavsiye ediyorum.

 Bronwyn
2008

****